کیت استخراج توتال RNA

شرکت یکتا تجهیز آزما با ارئه کیت استخراج توتال RNA ( کیت استخراج Total RNA به روش ستونی ) از برند Favorgen تایوان توانسته است بخش اعظمی از نیازهای محققان و پژوهشگران را برطرف نماید . همانطور که می دانید در فرآیند استخراج RNA  ، از یک نمونه ی هموژنیزه منتخب ، مولکول RNA جدا و جهت بررسی های بعدی تصفیه می شود . با استفاده از کیت استخراج توتال RNA (کیت استخراج Total RNA ) که بر متد ستونی استوار است ، مولکول RNA تخلیص شده در آزمایشگاه های بیوتکنولوژی و مهندسی ژنتیک جهت تکنیک هایی PCR و RT-PCR مورد استفاده قرار می گیرد .

در زیر به مراحل و روش کار کیت استخراج توتال RNA ( کیت استخراج Total RNA ) به طور خلاصه می پردازیم :

از این کیت از طیف گسترده ای از نمونه ها می توانید RNA با خلوص بالا استخراج کنید . با دستورالعمل آپلود شده در وبسایت می توانید به روش کار با انواع نمونه ها و  دستورالعمل های بهینه ی آن دسترسی داشته باشید. همچنین با استفاده از کیت استخراج توتال RNA می توانید از نمونه های خون کامل ، سلول حیوانی ، بافت حیوانی ، بافت پارافینه ، باکتری ، مخمر و اسپرم جهت استخراج  RNA استفاده کنید.

استفاده از کیت استخراج توتال RNA  با روش ستونی در آزمایشگاه ها و مراکز تحقیقاتی به خاطر ساده بودن روش و نیز کم هزینه بودن ، خیلی مورد توجه محققان و پژوهشگران قرار گرفته است . با توجه به این امر که بسیاری از بیماری ها اساس RNA دارند ، بنابراین بررسی ژنوم انسان و دیگر موجودات زنده بسیار حائز اهمیت بوده است . مولکول های RNA در برخی بیماری های ویروسی حامل کد های ژنتیکی هستند و از طرفی به دلیل تمایل به هیدرولیز شدن ، نسبت به مولکول های DNA ساختار ناپایدارتری دارند .

محققان و پژوهشگران عزیز می توانند با تهیه کیت استخراج  توتال RNA از شرکت یکتا تجهیز آزما جهت استخراج RNA از نمونه های متفاوت اقدام کنند . لازم به ذکر است شرکت یکتا تجهیز آزما تنها نماینده ی انحصاری کمپانی Favorgen تایوان در ایران بوده که اقدام به تهیه  و توزیع کیت های استخراج اسیدنوکلئیک مبتنی بر ستون در ایران را کرده است . این کمپانی جهت سهولت کاربران اقدام به ارائه دستورالعمل های متفاوت و بهینه ، جهت نمونه های خاص نموده است که می توانید با رجوع به وب سایت به آن ها دسترسی داشته باشید.

همچنین برای استخراج توتال RNA ( Total RNA ) از نمونه های گیاهی می توانید با خرید محلول ترایزول ( TYzol pure RNA  ) و ادغام دو روش ستونی و محلول ترایزول با کمترین هزینه و بهینه ترین دستورالعمل ، RNA با خلوص بالا استخراج کنید .

هنگام استفاده از کیت استخراج توتال RNA میتوان از روش هایی جهت افزایش مقدار محصول RNA استفاده کرد و دستورالعمل استاندارد را با توجه به نمونه  به سمت اهداف خود بهینه کنیم . بنابراین در ابتدا توجه کنید که در صورتیکه نمونه ی شما خون است ، RNA موجود در خون به دلیل حضور مقدار Rnase بالا ، ناپایدارتر از نمونه ی بافت می باشد . به همین دلیل محقق برای استخراج RNA ، باید استفاده از نمونه ی تازه ی خون را در اولویت کار خود قرار دهد . بعلاوه بهترین اقدام این است که عمل استخراج RNA  را از بافی کوت خون انجام دهد . در مورد نمونه ی بافت ، محقق می تواند ابتدا از محلول RNAlater  برای نگهداری از نمونه استفاده کند و روند استخراج RNA را برای زمان دیگری به تعویق بیندازد . به طور کلی از فریز و یخ زدایی نمونه بصورت پی در پی جلوگیری کنید . همچنین نکته ی بسیار مهم در  استخراج RNA از نمونه های نگهداری شده در محلول RNAlaler این است که برای زدودن کامل محلول RNAlater از نمونه بافت می توانید نمونه ی بافت را با بافر PBS یک بار شستشو داده و سانتریفیوژ نمایید .

در مورد میکرو RNA ها ( miRNA) که نقش بسزایی در کنترل RNA و نیز تنظیمات پس از رونویسی و بیان ژن دارند ، پیشنهاد می گردد از کیت استخراج میکرو RNA که  منحصرا برای میکرو RNA ها اختصاص یافته است ، استفاده کنید. این کیت نیز بر متد ستونی استوار بوده و محصول کمپانی Favorgen تایوان و در بسته بندی 50 تستی ارائه می شود .

 

محصولات مرتبط:

کیت سنتز cDNA | آنزیم MMLV