مقالات

ترایزول ( YTzol pure RNA)

استخراج RNA :

استخراج RNA یک تکنیک پیش نیاز برای مطالعات بیان ژن، تجزیه و تحلیل علت شناسی و پیشرفت بیماری، اثرات درمانی، و همچنین طراحی روش های تشخیصی می باشد. استخراج RNA فرآیندی است که طی آن RNA کل موجود در یک نمونه هموژنیزه شده سلولی جدا و تصفیه می‌شود. این روش آزمایشگاهی در بیوتکنولوژی، مهندسی ژنتیک و… کاربرد ویژه‌ای دارد و یکی از مقدمات اولیه ی ضروری در پروسه های PCR و RT-PCR می‌باشد.

اگرچه بسیاری از کیت های استخراج RNA تجاری شده اند، اما این کیت ها گران هستند و در برخی کشورها قابل دسترسی نیستند. بسیاری از مطالعات نشان داده اند که TRIZol یک ماده قابل استفاده برای استخراج RNA است از نمونه های مختلف بیولوژیکی  است. TRIZol یک معرف کامل و آماده برای جداسازی RNA کل با کیفیت بالا یا جداسازی همزمان RNA، DNA و پروتئین از انواع نمونه های بیولوژیکی است.

ترایزول همان وایتیزول با برند تجاری یکتا تجهیز است.
برای قیمت و خرید وایتیزول (ترایزول) وارد صقحه فروشگاه یکتاتجهیز آزما شده و یا بر روی لینک همین متن کلیک کنید

محلول ترایزول YTzol pure RNA (وایتیزول) چیست؟

محلول ترایزول یک محلول شیمیایی است که در استخراج DNA ، RNA و پروتئین ها از سلول ها استفاده می شود.

. TRIZol بر روی مقادیر کمی از بافت (50-100 میلی گرم) و سلول (5×10⁶)  نیز به خوبی عمل می کند.همچنین قابل استفاده برای نمونه هایی با منشاء انسانی، حیوانی، گیاهی یا باکتریایی می باشد. این محلول به نور حساس است و اغلب در یک ظرف شیشه ای با رنگ تیره نگهداری می شود. همچنین باید ترایزول را در دمای پایین تر از دمای اتاق نگهداری کرد.

محلول ترایزول بوی فنل بسیار قوی میدهد و  با حفظ یکپارچگی RNA در حین همگن سازی بافت کار می کند ، در عین حال منجر به  اختلال و تجزیه سلول ها و اجزای سلولی می شود.

این محصول حاوی گوانیدین تیوسیانات و  فنول است. این محلول با نام های تجاری متفاوت بفروش میرسد.

عوارض ترایزول (وایتیزول)

در هنگام استفاده از این محصول (به دلیل فنول و کلروفرم ) باید احتیاط کرد.

قرار گرفتن در معرض محلول ترایزول (TRIzol) می تواند خطر جدی برای سلامتی ایجاد کند و منجر به سوختگی شدید شیمیایی و زخم دائمی شود. هنگام استفاده از محلول ترایزول روپوش آزمایشگاهی ، دستکش و پیش بند پلاستیکی توصیه می شود.

استخراج RNA با ترایزول 

استخراج RNA با این محلول  مدتها است که توسط کاربران انجام میشود. محلول ترایزول(YTzol pure RNA)  مانع تخریب نمونه ها در طول مراحل استخراج میشود . به عبارت دیگر ، محلول ترایزول (YTzol pure RNA) کیفیت و کمیت RNA را حفظ می کند  و باعث می شود تا مزیت آن به عنوان یک وسیله ذخیره سازی و همچنین یک محلول استخراج دو برابر شود.

با این حال ، در روش هایی مانند استفاده از کلروفرم ، زمان طولانی سانتریفیوژ و نیاز به مراحل رسوب گذاری در طی فرآیند جداسازی موانع عمده ای وجود دارد. این روش مستلزم تخصص و مهارت فنی مورد نیاز است تا از بازیابی کافی RNA از نمونه ها اطمینان حاصل شود.

ویژگی های محلول ترایزول

محلول ترایزول یک معرف مبتنی بر اسید گانیدینیوم فنل است که برای استخراج RNA و همچنین DNA و پروتئین ارائه شده است. pH پایین (اسیدی) ترایزول جداسازی RNA از DNA و پروتئین رامهار می کند ، در حالی که pH بالای آن باعث جدا شدن RNA و DNA در کنار هم می شود. گوانیدین تیوسیانات به عنوان یک عامل مخرب در تغییر ساختار پروتئین ها وارد عمل میشود و فنول برای استخراج اسیدهای نوکلئیک و پروتئین ها نیز استفاده می شود. معرف TRIzol یکپارچگی RNA را به دلیل مهار بسیار موثر فعالیت آنزیم RNase حفظ می کند.

نقش ترایزول در استخراج RNA

محلول Trizolیک محلول مونوفازی است که به طور همزمان مواد بیولوژیکی را حل می کند و پروتئین را دفع می کند. پس از حل شدن ، افزودن کلروفرم باعث جداسازی فاز می شود جایی که پروتئین به فاز آلی استخراج می شود ، DNA  در رابط حل می شود و RNA در محلول آبی باقی می ماند. بنابراین ، RNA ، DNA و پروتئین را می توان از یک نمونه واحد خالص کرد. استخراج با روش دستی YTzol pure RNA همچنین یک روش مؤثر برای جداسازی RNA های کوچک ، مانند میکرو RNA ها ، RNA های مرتبط با پیوی یا RNA های مداخله گر کوچک و درون زا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *