درباره ما

شرکت یکتاتجهیز آزما در سال 1391 با هدف تولید و توزیع مواد مصرفی آزمایشگاهی در حیطه بیوتکنولوژی بالاخص بیولوژی مولکولی آغاز به کار کرد و در طی این سالها با تلاش فراوان توانست سهم زیادی از بازار مصرف را پوشش دهد.
محصولات مصرفی این شرکت به قسمتهای استخراج ، PCR ، Realtime ، RT-PCR و الکتروفورز تقسیم میشود.
در قسمت استخراج اسیدنوکلئیک ، پس از بررسی کیفیت کیتهای موجود در بازار با کمپانی Favorgen تایوان (تاسیس 2004) که صرفا در زمینه کیتهای ستونی استخراج اسیدنوکلئیک فعالیت دارد ، قرارداد نمایندگی انحصاری توزیع این کیت ها  در ایران را تنظیم کردیم.
با توجه به کیفیت غشا سیلیکایی استفاده شده در ستون های کیت های استخراج این کمپانی ، سه محصول پرکاربرد این کمپانی یعنی  کیت استخراج دی ان ای ( DNA extraction kit ) ، کیت استخراج آر ان ای ( Total RNA extraction kit) و کیت استخراج ویروسی یا وایرال (Viral nucleic Acid extraction kit) توانست جایگزین کیت های اروپایی و آمریکایی در بازار ایران شود.
در زمینه PCR  و Realtime  با توجه به همکاری و عقد قرارداد این شرکت با بهترین تولیدکننده های آنزیم های پایه بیولوژی مولکولی در خارج از کشور ، توانسته ایم بهترین مسترمیکس پی سی آر (PCR mastermix) و مسترمیکس سایبرگرین (SYBR green qPCR mastermix) را در کشور تولید و عرضه کنیم.
در زمینه RT-PCR  با توجه به اهمیت آنزیم ترانس کریپتاز معکوس (Reverse Transcriptase) با بررسی های فراوان تولیدکننده های این آنزیم ،سرانجام در سال 1393 با یکی از بهترین تولیدکننده های این آنزیم قرارداد بسته و این قرارداد منجر به تولید بهترین آنزیم MMLV  و بعد از آن تولید کیت سنتز سی دی ان ای (cDNA synthesis kit)  در ایران شد.
لازم به ذکر است کیت سنتز cDNA یکتاتجهیزآزما یکی از پرفروش ترین کیت های این شرکت شده است.
در زمینه مواد مصرفی الکتروفورز ، لدر 100 (100bp DNA ladder) ، لدر 50 ( 50bp DNA Ladder)  که در این شرکت تولید میشود ، به گفته محققین از بسیاری از برندهای معروف این حیطه بهتر عمل کرده است.
موفقیت این مجموعه مدیون همکاری اساتید و اعضا هیات علمی دانشگاه های کشور عزیزمان ایران میباشد.